Estetik Diş Hekimliği

Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere neden olabilir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif malzemelerin gelişmesiyle pek çok şekil, renk ve pozisyon bozuklukları rahatlıkla çözümlenebilmektedir. Estetik diş hekimliği işte burada çok önemli bir işlevi üstlenmektedir.

Gülüş tasarımı

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüşünüzü yenilemektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır.
· Yaş
· Cinsiyet
· Dudak yapısı
· Diş etleri
· Dişlerinizin rengi ve şekli
· Yüz yapısı gülüş tasarımını etkilemektedir.

Pembe estetik

Estetik ve güzel bir gülümseme yalnızca beyaz, düzgün dişlerle değil, bu dişlere uyumlu diş etleri ile mümkündür. Estetik diş eti uygulamalarına ”pembe estetik” adı verilmektedir.

Sağlıklı diş eti açık pembe renkte, dişe ve kemiğe sıkıca yapışmış olup, portakal kabuğuna benzer parlak ama pütürlü bir görünümdedir. Diş eti bölgesinde en çok karşılaşılan estetik sorun gereğinden fazla görünen ya da asimetrik diş eti seviyeleri ve diş etinde meydana gelen renk değişimleridir.

Artık Pembe estetik uygulamaları ile istediğiniz gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Diş Beyazlatma

Bize fark edildiğimizi hissettiren ve mutluluk veren gülümsememizdir. Gülüşümüzü etkili kılan ise dişlerimizdir. Sararmış dişlerle, bırakın gülmeyi konuşmak bile istemeyiz.

Dişlerimize azami özeni göstermemize rağmen rengi yine de istenilen beyazlıkta olmayabilir. Genellikle daha önce kullanılmış tetrasiklin grubu antibiyotikler, kanal tedavisi, çok fazla kafein ve sigara tüketimi dişlerin sararmasına neden olur. Sararmış dişleri ne kadar fırçalarsak fırçalayalım istediğimiz beyazlığı yakalamamız zordur. Bu noktada devreye uzman bir hekim desteğinin girmesine ihtiyaç vardır.

Klinik Diş Beyazlatma (Office Bleaching)

Klinik diş beyazlatma, adından da anlaşılacağı üzere klinikte doğrudan diş hekimi tarafından uygulanan bir beyazlatma işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan Office Bleaching’de dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

Keçiören Şube:

Kavacık Subayevleri, Geziyolu Sk. No:10, Keçiören/Ankara
Call Us Now at

Telefon:

(0312) 517 30 63

Batıkent Şube:

Kardelen, 2026 Arı 85 Arkent 91 Sitesi No:5, Yenimahalle/Ankara
Call Us Now at

Telefon:

(0312) 255 64 64